Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Šest šampionů pro moravská vína v USA

20. listopad 2019  České nápoje   komentáře (0)  387 x

Nejslavnější a nejvýznamnější z amerických soutěží vín, tradiční San Francisco International Wine and Spirits Competition, se stala dějištěm senzace: Vína moravských vinařů vyhrála v šesti kategoriích této soutěže. Kromě nejprestižnějších titulů se naši vinaři mohou pyšnit ještě 83 medailemi. Účast našich vín proběhla za finanční podpory Vinařského fondu.

Šest šampionů pro moravská vína v USAŠest šampionů pro moravská vína v USA

Za Českou republiku se soutěže zúčastnilo 157 vín, jejichž výsledky vyvolaly zaslouženou pozornost. Zakladatel, majitel a ředitel soutěže Anthony Dias Blue se domnívá, že nic podobného se dosud nepodařilo žádné z účastnických zemí za 39 ročníků, které od založení uplynuly. Samozřejmě vyjma pořádajících Spojených států.

Vinařství Agropol Mikulov získalo titul šampiona za nejlepší polosladký Ryzlink a nejlepší Pinot Blanc v soutěži. B/V vinařství má také dva šampióny - navíc s jedním a tím samým vínem. Vyhrálo s vínem Müller Thurgau 2018 pozdní sběr kategorii suchých vín ostatních bílých odrůd i celkovou kategorii ostatních bílých odrůd. Marek Líbal se v San Franciscu stal šampionem již potřetí za sebou – letos s Ryzlinkem rýnským 2017. Vinselekt Michlovský má šampiona v kategorii nejlepší červené pozdní sběr za Agni 2007.

„Jsou to naprosto úžasné a neuvěřitelné výsledky, navíc uvědomíme-li si, že jsou podepřeny celkovou statistikou 8 Double Gold, 20 zlatých a 55 stříbrných medailí pro Českou republiku,“ komentoval JUDr. Luboš Bárta, šéfredaktor časopisu SOMMELIER a organizátor účasti moravských a českých vín. „Byla to neskutečná práce propasírovat takové množství vína rok od roku složitější americkou byrokracií a administrativou. Stálo to spoustu energie, času a Vinařský fond i peněz za stále dražší administrativní poplatky, cla a povolení. Ale výsledek stál za to! Jsme nadšeni s toho, jak skvělá vína měla Amerika příležitost ochutnat a ocenit!“ dodal Bárta.

Vloni moravští a čeští vinaři získali v San Franciscu 3 velké zlaté (VS Lechovice, Marek Líbal a Johann W Třebívlice) a dva šampiony kategorií.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist